Fundacja Inspiring Girls Polska zaprasza do udziału
w I KONFERENCJI INSPIROWANIA DZIEWCZYNEK

10 października 2022 roku w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbędzie się – skierowana do dorosłych interesariuszy działań wspierających dziewczynki i kobiety w Polsce – pierwsza edycja Konferencji Inspirowania Dziewczynek pod hasłem DZIEWCZYNKI I TECHNOLOGIE. Zapraszamy przedstawicieli biznesu, środowisk edukacyjnych, organizacji pozarządowych, a także rodziców i opiekunów.

PROGRAM I KONFERENCJI INSPIROWANIA DZIEWCZYNEK:

 • PREMIERA RAPORTU “Dziewczynki i Technologie” autorstwa Prezeski Fundacji Inspiring Girls Polska Elizy Durki oraz socjologa specjalizującego się w zagadnieniach cyfryzacji Alka Tarkowskiego.

  “Dziewczynki i Technologie” to drugi raport naszej Fundacji. Inspiring Girls Polska to organizacja oparta na wiedzy – chcemy inicjować i zapraszać partnerów do działań społecznych na rzecz wzmacniania dziewczynek w Polsce w oparciu o wiedzę i badania. Dlatego publikujemy raporty i na ich podstawie projektujemy działania skierowane do dziewczynek w wieku 10-15 lat (warsztaty).

 • DEBATA “Lekcja dla dorosłych – jak wspierać sprawczość cyfrową młodych?”

  Podczas debaty prelegentki i prelegenci podyskutują na temat tego, jak sprawić, by dziewczynki były liderkami przyszłości w nowych technologiach; w jaki sposób ukształtuje to rynek pracy w obszarze STEM oraz jak możemy obecnie wspierać młode dziewczyny w niwelowaniu nierówności w tym obszarze.
  W debacie wezmą udział:

  • Moderacja: Katarzyna Dębek, wicenaczelna Forbes Polska
  • Eliza Durka, Prezeska Fundacji Inspiring Girls Polska, autorka raportu „Dziewczynki i Technologie”
  • Justyna Orłowska, Pełnomocniczka Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech
  • Marta Skrzypiec, Events & Industry Relations Lead, TikTok
  • Anna Sokołowska, Dyrektorka Centralnego Domu Technologii
  • Alek Tarkowski, socjolog technologii, współautor raportu „Dziewczynki i Technologie”
  • Katarzyna Wierzbowska, przedsiębiorczyni, twórczyni Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
 • Warsztaty

  Równolegle do debaty odbędą się warsztaty z dziewczynkami z jednej z warszawskich szkół podstawowych, uczestniczącej w programie Inspiring Girls.
  Ze względu na to, że są to zajęcia o charakterze mentoringowym i polegają na ścisłej współpracy role modelki z grupą dziewczynek, nie prowadzimy na nie zapisów. Działania programowe Inspiring Girls opierają się na współpracy ze szkołami i organizacji warsztatów o charakterze mentoringowym, na które zapraszamy inspirujące role modelki. Szkoły, które chcą włączyć się w program Inspiring Girls, zachęcamy do zgłaszania się do programu warsztatów, który dedykujemy zarówno  dziewczynkom, jak i chłopcom w wieku 10-15 lat.

Zgłoszenia dla szkół

Bezpłatny udział po rejestracji:

REJESTRACJA

Liczba miejsc ograniczona.

Zarejestruj się i przyjdź na Konferencję lub dołącz on-line!

Zapraszamy!