KONFERENCJA INSPIRING GIRLS POLSKA

DZIEWCZYNY I PRZYWÓDZTWO
Jak wspierać potencjał przywódczy młodych

W Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, 11 października 2023 roku, w Centralnym Domu Technologii w Warszawie zorganizowałyśmy drugą edycję Konferencji Inspiring Girls Polska. Podobnie jak poprzednia edycja, wydarzenie było skierowane do dorosłych interesariuszy działań wspierających dziewczynki i kobiety w Polsce. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele sektora biznesu, środowiska edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz rodzice i opiekunowie dzieci. Zapraszmy do obejrzenia relacji.

PROGRAM KONFERENCJI INSPIRING GIRLS POLSKA 2023

PREMIERA RAPORTU “Dziewczyny i Przywództwo”

“Dziewczyny i Przywództwo” to trzeci raport Fundacji Inspiring Girls Polska. Jako organizacja oparta na wiedzy chcemy inicjować i zapraszać partnerów do działań społecznych na rzecz dziewczynek aby podnosić istotne kwestie dotyczące empowermentu dziewczyn i kobiet w debacie publicznej. Na podstawie badań projektujemy działania programowe i edukacyjne skierowane do dziewczynek w wieku 10-15 lat jak i chłopców, którzy odgrywają istotną rolę jako uczestnicy zmiany społecznej w tym obszarze.

Raport powstał we współpracy z agencją badawczą IQS. Autorem raportu jest Prezeska Fundacji Inspiring Girls Polska Eliza Durka oraz dr socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Justyna Pokojska, której zainteresowania naukowe skupiają się wokół kompetencji cyfrowych i sytuacji zawodowej kobiet w Polsce.

DEBATA “Jak wspierać potencjał przywódczy młodych?”

Podczas debaty rozmawialiśmy o tym, jak sprawić, by dziewczynki były liderkami przyszłości oraz jak możemy obecnie wspierać młode dziewczyny w niwelowaniu nierówności w tym obszarze.

W debacie wzięli udział:

  • Moderacja: Oliwia Bosomtwe, Redaktorka Naczelna Noizz.pl
  • Ewa Dolegacz, Dyrektorka HR BASF Polska
  • Eliza Durka, Prezeska Fundacji Inspiring Girls Polska, autorka raportu „Dziewczyny i Przywództwo”
  • Przemysław Kuraczyk, Business Unit Director, IQS
  • Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Sophia Heal
  • Jędrzej Witkowski, Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej

WARSZTATY

Równolegle do debaty odbyły się warsztaty z dziewczynkami z jednej z warszawskich szkół podstawowych, uczestniczącej w programie Inspiring Girls, prowadzone prze Role Modelki z firmy BASF.

Działania programowe Inspiring Girls opierają się na współpracy ze szkołami i organizacji warsztatów o charakterze mentoringowym, na które zapraszamy inspirujące Role Modelki.

PRELEGENCI

Prezeska Inspiring girls Polska
współautorka raportu „Dziewczyny i przywództwo”

Dyrektorka
HR BASF Polska

Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej

Członkini Zarządu IQS

Prezeska Sophia Health

Instytut Socjologii UW
socjolożka, współautorka raportu

MODERACJA

Redaktorka Naczelna Noizz.pl