Raport „Dziewczyny i Przywództwo.
Jak wspierać potencjał przywódczy młodych”

Zapraszamy do pobrania i lektury raportu raportu Inspiring Girls Polska poświęconego tematyce (przywództwa, technologii, aspiracji edukacyjnych i zawodowych dziewczynek w Polsce). Po trzech latach działań edukacyjnych, których celem jest podnoszenie aspiracji edukacyjnych i zawodowych dziewczyn w wieku 10–15 lat w Polsce, postanowiliśmy w Fundacji Inspiring Girls Polska przyjrzeć się od strony badawczej potencjałowi przywódczemu młodych. My w Fundacji wierzymy w ten potencjał.

W 2021 r. opracowaliśmy pierwszą diagnozę społeczną najmłodszego pokolenia Polek – pokazaliśmy ich aspiracje, marzenia i autorytety (Aspiracje dziewczynek w Polsce). W kolejnej edycji (Dziewczynki i technologie, 2022) bada liśmy, jak wspierać sprawczość cyfrową młodych. Teraz szukamy źródeł tego, co inspiruje dziewczyny, by odważnie i w zgodzie ze sobą formułowały i realizowały własne marzenia i ambicje, wpływając pozytywnie na świat wokół siebie. A także jak możemy wspierać młodych – dziewczęta i chłopców – w zwiększaniu ich potencjału przywódczego. Raport powstał we współpracy z agencją badawczą IQS.

Nasze badania robimy w dwóch celach: by podnosić w debacie publicznej istotne kwestie dotyczące empowermentu dziewczyn i kobiet oraz by na ich podstawie projektować jak najbardziej skuteczne działania programowe i edukacyjne skierowane zarówno do dziewczyn, jak i chłopców, którzy są ważnymi aktorami zmiany społecznej w tym zakresie

Raport do pobrania

W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania newslettera, klikając w dedykowany link znajdujący się w każdej wiadomości wysyłanej w ramach newslettera lub po prostu skontaktować się z Fundacją. Szczegóły związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych znajdują się w polityce prywatności oraz klauzuli RODO.

O Inspiring Girls Polska

Inspiring Girls Polska to fundacja, która powstała, ponieważ u dziewczynek w wieku 10-15 lat znacząco spada poczucie pewności siebie oraz zaczynają na nie niekorzystnie działać stereotypy, które ograniczają ich wybory edukacyjne i zawodowe. Pragniemy pokazać im różnorodność wyborów i możliwości życiowych – zawody, ścieżki rozwoju, role. Podczas zajęć zachęcamy je do wewnątrzsterowności i słuchania siebie, by ich wybory życiowe płynęły z ich własnych przekonań, a nie presji zewnętrznej.

Tysiące kobiet robią niesamowite rzeczy, zmieniają świat, leczą, zarządzają, odkrywają – dziewczynki muszą się o tym dowiedzieć! Osobiste, bezpośrednie dawanie przykładu to najlepszy sposób na pokazanie dziewczynkom, że mają przed sobą całą paletę możliwości. Dlatego nasza Fundacja zaprasza kobiety – role models, aby podczas spotkań na żywo oraz sesji online inspirowały najmłodsze pokolenie Polek.

Uruchomiłyśmy w Polsce nowe przedsiębiorstwo społeczne Inspiring Girls Polska w ramach międzynarodowej sieci Inspiring Girls International.

Robimy coś, co z powodzeniem rozwija się już w innych krajach – inspirowanie dziewczynek w wieku 10-15+ lat poprzez łączenie ich z dorosłymi role models w szkołach i lokalnych społecznościach.

Więcej o naszej inicjatywie

Zostań naszym partnerem

Zostań naszą role model