Rada Fundacji

OLIWIA BOSOMTWE

Członkini Rady Fundacji Inspiring Girls Polska.

Redaktorka naczelna i dziennikarka Noizz.pl.

Wierzy, że teksty potrafią zmieniać świat i kształtować naszą rzeczywistość.

Wcześniej związana m.in. z magazynem „Wysokie Obcasy Praca” i Res Publica Nowa. Ma na swoim koncie również szereg publikacji w czasopismach naukowych. Przez kilka lat pracowała w publicznych instytucjach kultury, zajmując się wyzwaniami związanymi z digitalizacją oraz angażując się w działania na rzecz otwartości i dostępności kultury.

KATARZYNA WIERZBOWSKA

Przewodnicząca Rady Fundacji Inspiring Girls Polska. Przedsiębiorczyni, Innowatorka społeczna, Współzałożycielka kobiecej sieci Anielic Biznesu i Funduszu Venture Capital, Black Swan. Inicjatorka oraz wieloletnia prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ekspertka i jurorka w programach akceleracyjnych Komisji Europejskiej (EIC Accelerator). Aktywna inicjatorka i współtwórczyni kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie.

Fundatorka w Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

Powiernik w Fundacji Powszechnego Czytania, a także Członkini Rady Programowej w Fundacji A/Typowi, zajmującej się tematem neuroróżnorodności oraz w Fundacji Inspiring Girls.

Członkini Rady Ekonomicznej Prezydenta Gdyni.

Absolwentka cybernetyki ekonomicznej i informatyki, uzyskała tytuł typu MBA na paryskich uczelniach (m.in. Science Po), karierę zawodową rozpoczynała w branży reklamy i komunikacji. Absolwentka Leadership Academy for Poland.

Entuzjastka zdrowego i zrównoważonego trybu życia. Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci.

Zespół Fundacji

ELIZA DURKA

Fundatorka i Prezeska Inspiring Girls Polska.

Menadżerka, badaczka i aktywistka społeczna.

Łączy kilkunastoletnie doświadczenie pracy na stanowiskach kierowniczych w prestiżowych korporacjach (m.in. Siemens, KPMG, GPW)  z pracą badawczą i działaniami na rzecz zmiany społecznej. Doradczyni polskiego rządu w latach 2008-2009 i współautorka strategii rozwoju kraju „Polska 2030”. 

W Inspiring Girls Polska zajmuje się projektowaniem działań edukacyjnych, współpracą z partnerami, a także rozwojem think-tanku Fundacji.

Współautorka raportu „Kompetencje jutr@” NCBiR i Polityki Insight oraz raportów Inspiring Girls „Aspiracje dziewczynek w Polsce” – diagnozy społecznej młodego pokolenia  Polek w wieku 10-15 lat i “Dziewczynki i Technologie. Jak wspierać sprawczość cyfrową młodych”.

Absolwentka Center for Leadership (rocznik 2021).

ALEKSANDRA GANCARCZYK

Członkini Zarządu Fundacji Inspiring Girls Polska. Specjalistka do spraw digitalizacji. Od kilku lat związana z firmą Google. Pracowała w Hamburgu, następnie w Irlandii, współpracując z największymi firmami z Europy Centralnej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywnie działa wspierając kobiety i dziewczynki. Uczestniczyła m.in. w projekcie Impact Challenge for Women and Girls 2021.

Związana z Fundacją Inspiring Girls Polska od początku jej działania.

JULIA KLUCZYŃSKA

Członkini zarządu Fundacji Inspiring Girls Polska. Prawniczka i menadżerka. Specjalizuje się w tematyce fundacji i filantropiI. Wierzy, że wspieranie dziewczynek w ich wyborach edukacyjnych i zawodowych na najwcześniejszym etapie przekłada się na zmianę społeczną widoczną w dorosłym zyciu kobiet. Jest członkinią komitetu prawnego europejskiej sieci Philea, który pracuje m.in. nad propozycjami zmian prawnych umożliwiających szybszy rozwój filantropii w Europie.

JUSTYNA RADZIUKIEWICZ

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku wiedza o kulturze w Instytucie Kultury Polskiej. Zainteresowana animacją kultury jako narzędziem zmiany społecznej. W latach 2009-2022 związana z warszawskimi instytucjami kultury, odpowiedzialna za kreowanie i organizację setek wydarzeń kulturalnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim; wydawnictwa książkowe i muzyczne, produkcję koncertów i imprez masowych. W latach 2012-2019 kierowała Fotoplastikonem Warszawskim.

W Fundacji Inspiring Girls Polska odpowiada za organizację i koordynację wydarzeń edukacyjnych.

MONIKA UGODOWSKA

Z wykształcenia językoznawczyni, z zawodu marketingowiec. Od ponad 10 lat planuje, wdraża i analizuje działania komunikacyjne dla międzynarodowych marek. Z Inspiring Girls Polska związana od lutego 2022 roku, kiedy to dołączyła do grona role modelek i została na dłużej, by wspierać Fundację m.in. w obszarze komunikacji online.

Rada Doradcza

OLIWIA BOSOMTWE

Redaktorka naczelna i dziennikarka Noizz.pl. Wierzy, że teksty potrafią zmieniać świat i kształtować naszą rzeczywistość. Wcześniej przez kilka numerów związana z magazynem „Wysokie Obcasy Praca”, współpracowała z magazynem Res Publica Nowa oraz opublikowała szereg tekstów w czasopismach naukowych. Przez kilka lat pracowała w publicznych instytucjach kultury, zajmując się wyzwaniami związanymi z digitalizacją oraz angażując się w działania na rzecz otwartości i dostępności kultury. Należy do rady doradczej Fundacji Inspiring Girls Polska.

DR ALEK TARKOWSKI

Jest aktywistą cyfrowym, strategiem i socjologiem technologii. Jest fundatorem i dyrektorem ds. strategii w europejskim think tanku Open Future. Przewodniczący Rady Fundacji w Fundacji Centrum Cyfrowe oraz członek Board of Directors w amerykańskiej fundacji Creative Commons. Był doradcą strategicznym przy Prezesie Rady Ministrów i członkiem Grupy Ekspertów ds. AI i danych w edukacji przy Komisji Europejskiej. Zajmuje się strategiami i politykami publicznymi, dzięki którym technologie cyfrowe służą dobru wspólnemu. New Europe Challenger 2016, absolwent Leadership Academy of Poland (rocznik 2017).

KATARZYNA WIERZBOWSKA

Przedsiębiorczyni, innowatorka społeczna, współzałożycielka kobiecej sieci Anielic Biznesu i Funduszu Venture Capital, Black Swan. Inicjatorka oraz wieloletnia prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ekspertka i jurorka w programach akceleracyjnych Komisji Europejskiej (EIC Accelerator). Aktywna inicjatorka i współtwórczyni kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie.

Fundatorka w Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

Powiernik w Fundacji Powszechnego Czytania, a także Członkini Rady Programowej w Fundacji A/Typowi, zajmującej się tematem neuroróżnorodności oraz w Fundacji Inspiring Girls. Członkini Rady Ekonomicznej Prezydenta Gdyni.

Absolwentka cybernetyki ekonomicznej i informatyki, uzyskała tytuł typu MBA na paryskich uczelniach (m.in. Science Po), karierę zawodową rozpoczynała w branży reklamy i komunikacji. Absolwentka Leadership Academy for Poland.

Entuzjastka zdrowego i zrównoważonego trybu życia. Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci.